Info o klube

TJ Severka Kežmarok je stolnotenisový oddiel, ktorý bol založený v roku 1980 v Kežmarku - založil MUDr.Jaroslav Novotný. TJ Severka Kežmarok ešte po názvom TJ IAMES vznikol v roku 1980 zlúčením dvoch oddielov - Jednota Kežmarok a NsP Kežmarok. v roku 1989 sa odčlenil od TJ IAMES a zmenil názov na TJ Severka Kežmarok.

Zo začiatku mala Severka veľmi veľa členov z toho dôvodu, že v tej dobe bol o stolný tenis veľký záujem. Teraz má Severka viac ako 30 hráčov.

Jeden z najväčších úspechov Severky bol Martin Hagara, ktorý sa stal v roku 2001 Majstrom Prešovského kraja (starší žiaci), a o dva roky neskôr titul zopakoval ale už v dorastencoch. Martin Hagara vyhral aj Pohár PSTZ v roku 2011, vtedy vyhral aj prestížny turnaj Severky Kežmarok kde vyhral aj hlavnú cenu Farebný televízor. Tímový úspech predviedli hríči Severky "A" ktorý sa dvakrát prebojovali do 2.ligy mužov.

Momentálne má Severka 4 kluby: STK Severka Kežmarok "A" 3.lige - Západ , STK Severka Kežmarok "B" v 4.lige Podtaranskej, Severka Kežmarok "C" v 5.lige - Podtatranskej a Severka Kežmarok "D" v 6.lige Podtatranskej.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára